Roadbook
Network
Project

VALSTIS

ADC MOURA – Lead Partner

ADCMoura ir bezpeļņas organizācija, kas dibināta 1993. gadā Moura pašvaldībā (Alentejo reģions, Portugāles dienvidaustrumos), iedvesmojoties no vietējās attīstības, sociālās un solidaritātes ekonomikas un vienlīdzīgu iespēju principiem. Tās galvenie mērķi ir: veicināt lauku un neaizsargāto teritoriju ekonomisko konkurētspēju un inovācijas; saglabāt un novērtēt dabas un kultūras vērtības; ar izglītības palīdzību paaugstināt vides izpratni; aizstāvēt visiem vienlīdzīgu piekļuvi sociālajiem, izglītības, veselības un kultūras pakalpojumiem; veicināt sociālo kohēziju un iedzīvotāju līdzdalību.

  ADC Moura ir oficiāli sertificēta apmācību organizācija kopš 2001. gada un kopš 2011.gada darbojas arī, kā tehniskā atbalsta vienība uzņēmumu izveidei un attīstībai. Tā ir vairāku nacionālo un starptautisko organizāciju un tīklu biedrs sociālās, uzņēmējdarbības un tematiskajās jomās lauku attīstībai.

Clara Lourenço
Praça Gago Coutinho, 3, 1º 7860-010 Moura (Portugal)
www.adcmoura.pt
M: adcmoura@adcmoura.pt 
clara.lourenco@adcmoura.pt
filipe.sousa@adcmoura.pt

AMTGLA – P2

Associação Transfronteiriça de Municípios do Lago Alqueva ir asociācija, ko veido Portugāles pašvaldības Alandroal, Barrancos, Mourao, Portel, Reguengos de Monsaraz, Serpa, Viana do Alentejo un Vidigueira, kā arī Spānijas pašvaldības Alconchel, Villanueva del Freza un Cheles, Oliven Olivens.

Biedrības mērķis ir sabiedriski nozīmīgu darbu realizācija, īpaši saistībā ar Alqueva un Pedrógão regolfos potenciāla izmantošanu; jo īpaši tas attiecas uz projektiem, cita starpā, par cīņu pret piesārņojumu, vēsturiskā un dabas mantojuma atjaunošanu un saglabāšanu, kā arī pilsētu un vides kvalifikāciju.

Praça Dr. Francisco Sá Carneiro, 4
Apartado 63, 7200-335 – Portugal
T: +351266611085
M: geral@lagoalqueva.eu
www.lagoalqueva.eu/ATMTGLA

LE TERRE DEI SAVOIA – P3

Le Terre dei Savoia ir bezpeļņas asociācija, kas apvieno vairāk nekā 50 pašvaldības. Plaša teritorija ietver četras Savojas Karaliskās mājas rezidences, no kurām trīs ir iekļautas UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Tās galvenā mītne atrodas Castello di Racconigi Racconigi pilsētā, Kuneo, Pjemontā. Tās galvenais mērķis ir atbalstīt un attīstīt savas teritorijas kultūras, dabas un lauksaimniecības mantojumu.

2015. gadā Le Terre dei Savoia nodibināja MÚSES — Accademia Europea delle Essenze, kas ir tās daudzo projektu centrs. Muses ir daudz vairāk nekā muzejs: tā mērķis ir izplatīt Pjemontas zināšanas un tradīcijas ārstniecības un aromātisko augu jomā. Tas ir sajūtu centrs, kas stāsta par unikālu ceļojumu starp smaržām, mākslu, vēsturi un tehnoloģijām.

Elena Cerutti, Francesco Cozzolino, Silvia Rainero

Piazza Carlo Alberto, 6/A -12035 Racconigi, Cuneo, Italy
www.visitterredeisavoia.it
M: progetti@leterredeisaovia.it 
elena.cerutti@leterredeisaovia.it 
silvia.rainero@leterredeisavoia.it
MÚSES – Accademia Europea delle Essenze
Via Sant’Andrea 53, Savigliano, Cuneo, Italy
www.musesaccademia.it
M: info@musesaccademia.it

eCONSULENZA – P4

eCONSULENZA, ir aģentūras, kas dibināta2003. gadā, piedāvā plašu pakalpojumu klāstu un sniedz atbalstu komunikācijas, izglītības, apmācību un Eiropas projektu īstenošanas jomās. Aģentūra, kas atrodas Turīnā, ikdienā īsteno novatoriskas iniciatīvas, ko līdzfinansē Eiropas Komisija, ES programmas vai struktūrfondi un vietējās dotācijas valsts vai ārvalstu organizācijas. Aģentūra eConsulenza īsteno projektus, kas saistīti ar tēmām: izglītība, sociālā iekļaušana, kultūra, teritoriālā sadarbība, vietējā attīstība un tūrisms, veselība, pētniecība, pilsonības tēmas. Tā ir īstenojusi vairākus desmitus projektu dažādās programmās: Tempus, Equal, INTERREG, Daphne, eContent+, IEE, Central Europe, Eiropa pilsoņiem, Jaunatne darbībā, Leonardo da Vinci, LLP, ERASMUS+ 2014-2020, Creative Eiropa, MED, HEALTH , COSME, H2020.

Kopš tās pirmsākumiem eConsulenza sevi uzskata par saderības punktu starp akadēmiskajiem institūtiem un darba tirgu, ņemot vērā tās spēcīgo aicinājumu savienot izglītības programmas un profesionālās prasmes. eConsulenza ir ieguvusi lielu pieredzi kursu, pasākumu, semināru, pielāgotu apmācību aktivitāšu organizēšanā gan vietējā, gan starptautiskā mērogā.

Gabriella Bigatti

Agenzia eConsulenza – Corso Casale 450/10 – Torino (Italy)
T: +39 392 0435337
Website:  www.econsulenza.eu 

Email: europrogettazione@econsulenza.com

serviziospecialistico@econsulenza. eu

europrogettazione@econsulenza.eu

VIDZEME PLANNING REGION – P5

Vidzemes plānošanas reģions (VPR) ir viens no pieciem plānošanas reģioniem Latvijā. Tas ir lielākais reģions valstī, un tajā ir lieliska daba, svaigs gaiss, plaši meži, skaistas pilsētas un unikāla kultūrainava.

 No 2006. gada līdz 2021. gadam tas valsts un starptautiskā līmenī pārstāvēja 25 Vidzemes novadus, kā arī republikas pilsētu Valmieru, savukārt pēc Administratīvi teritoriālās reformas no 2021. gada 1. jūlija Vidzemes plānošanas reģiona teritorijā ietilpst 11 novadi.

VPR organizē un īsteno reģionālo telpisko plānošanu, kā arī reģionālo un vietējo pārstāvniecību uzņēmējdarbības, nodarbinātības un sociālās politikas attīstībā.

VPR misija ir veicināt ilgtspējīgu un sabalansētu Vidzemes reģiona attīstību un sniegt efektīvus pakalpojumus reģiona pašvaldībām, uzņēmējiem, NVO un iedzīvotājiem kopīgi noteikto attīstības mērķu sasniegšanai. VPR kalpo kā attīstības platforma Vidzemes reģiona pašvaldībām.

Lienīte Priedāja-Klepere
Bērzaines iela 5, Cēsis, LV-4101, Latvia
www.vidzeme.lv
M: lienite.priedaja@vidzeme.lv

INSTITUT ZA TURIZAM – P6

Tūrisma institūts ir vienīgais zinātniskais institūts Horvātijā, kas specializējas pētniecības un konsultāciju pakalpojumos tūrisma jomā. Kopš tā dibināšanas 1959. gadā institūts ir kļuvis par institūciju ar bagātīgām praktiskām un profesionālām zināšanām tūrisma attīstībā un vadībā. Institūts savas zināšanas pamato ar plašu pētniecības programmu, regulārām tirgus izpētēm un vides izpētes aktivitātēm, kā arī nepārtrauktu 20 ekspertu daudznozaru komandas un administratīvā personāla izglītošanu. Institūtam ir specializētas zināšanas dažādās jomās, kas ietekmē tūrisma attīstību un vadību, piemēram, ekonomikā, mārketingā, menedžmentā, kultūras mantojumā, transportā, vides aizsardzībā un tehnoloģijās. Ar savu starpdisciplināro pētniecības organizāciju Institūts ir unikālā situācijā, lai varētu reaģēt uz vienlīdz daudzveidīgās tūrisma nozares dažādajām vajadzībām un prasībām.

 

Sanda Čorak, Renata Tomljenović, Hrvoje Mataković, Ives Vodanovič Lukič
Institut za turizam, Vrhovec 5, 10000 Zagreb, Croatia
www.iztzg.hr
M: info@iztzg.hr
sanda.corak@iztzg.hr
renata.tomljenovic@iztzg.hr
hrvoje.matakovic@iztzg.hr

ives.vodanovic@iztzg.hr

UNIVERSITÉ EUROPÉENNE
des SAVEURS & des SENTEURS – P7

Garšu un smaržu universitāte (UESS) tika dibināta 2002. gadā Couvent des Cordeliers pilsētā Forkalkjē (Francijas dienvidos). Tā ir asociācija, kurā ir aptuveni 100 biedri un pētniecības un apmācības centrs aromātisko un smaržaugu, kosmētikas un pārtikas rūpniecības jomā. Tās galvenie darbības virzieni ir uzņēmējdarbības attīstība un prasmes, UESS ir profesionāls apmācību centrs, kas piedāvā maģistrantūras apmācību programmas  ziepju pagatavošanā un dabīgās kosmētikas ražošanā u.c.

Kultūra zinātnē un rūpniecībā, UESS rosinājis nacionālo aromātu un garšu konkurētspējas klastera izveidi: publiskā/privāta sektora koordinācija, Eiropas projekti utt. Tradicionālo un vietējo zināšanu attīstība, UESS nodarbojas ar semināru organizēšanu plašai sabiedrībai, lai palielinātu izpratni par garšām un smaržā,. Kopš 2018. gada jūlija UESS pārvalda Artemisia muzeju: vietu, kas veltīta Provansas aromātiskajiem un ārstniecības augiem.

UESS cieši sadarbojas ar lauksaimnieku organizācijām, uzņēmumiem un galvenajām ieinteresētajām pusēm, kas nodarbojas ar kosmētikas, parfimērijas, pārtikas un tūrisma nozarēs.

Olivier Bagarri, Christelle Aunac
UESS, Couvent des Cordeliers, 04300 Forcalquier, France
www.uess.fr
M: formation@uess.fr
formation@uess.fr
direction@uess.fr